Bedřich Max Luft

DXC Technology pohltila firmu Luxoft

DXC Technology oznámila dokončení akvizice holdingu Luxoft, který působí v oblasti digitální strategie a řešení pro digitální platformy v řadě odvětví. Silnou pozici má v automobilovém průmyslu.

Pro automobilky vyvíjí a dodává například řešení pro zpracování dat z radarů a dalších senzorů umístěných na autonomních automobilech, ale i navigaci, digitální kokpit a mnoho dalšího. Digitální platforma WebOS Auto byla v květnu letošního roku zařazena mezi finalisty TU-Automotive Award v kategorii nejlepší produkt nebo služba pro oblast mobility.

Převzetí společnosti Luxoft bylo dokončeno 7. ledna letošního roku, k definitivnímu schválení celé akvizice příslušnými orgány došlo 11. července 2019. Společnost Luxoft, která byla obchodovaná na newyorské burze (LXFT), je nyní plně vlastněna DXC Technology.

V jejím čele zůstává i nadále dosavadní ředitel Dimitrij Lošinin, který bude podléhat přímo Mikeovi Lawriemu, předsedovi představenstva a CEO DXC Technology. Tým společnosti DXC tak posílí více než 13 tisíc konzultantů a vývojářů s rozsáhlými zkušenostmi v poskytování řešení pro digitální platformy napříč celou řadou oborů, kteří působí téměř po celém světě – od severní Ameriky, přes Evropu, až po Asii a Tichomoří.

Se společností Luxoft získává DXC Technology další možnosti, jak pomoci svým zákazníkům zvládnout digitální transformaci a připravit se na výzvy, které před ně postaví digitální ekonomika.

„Díky začlenění společnosti Luxoft do našich struktur získáváme možnost všem našim zákazníkům, včetně těch v České republice, poskytnout zkušenosti jejích vývojářů a designérů,“ říká Bedřich Max Luft, ředitel DXC Technology pro Českou republiku a dodává:

„V celé řadě oborů patří přitom řešení společnosti Luxoft k absolutní světově špičce a jejich propojením s technologiemi a produkty DXC získáváme skutečně silné kompetence pro podporu procesů digitální transformace a řešení postavených na potřebách měnícího se trhu.“Vydáno: 10.září 2019, v Dodavatelé, Investice, Software.
Zdroj: PR Partners, Roman Pařík