Igor Vida

Dobrý anděl získal od Raiffeisenbank milion korun

Spolupráce Raiffeisenbank a nadace Dobrý anděl trvá téměř deset let. I v náročném roce 2020 banka pro nadaci vybrala částku přesahující milion korun, když 466 tisíc korun darovalo v průběhu roku 249 zaměstnanců a 550 tisíci přispěla banka.

„Přestože situace kolem covid-19 poznamenala všechno a všechny, nechceme, aby zastínila pro mnoho lidí závažnější a život ohrožující nemoci. Ty totiž nezmizely a nezmizí. Osudy rodin zařazených do programu nám nejsou lhostejné a vnímáme jako naši povinnost těmto rodinám pomáhat,” říká Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank.

Pomoc nadaci probíhá na několika úrovních. Dobrými anděly bylo v loňském roce 249 zaměstnanců banky, kteří ze svých výplat přispěli na prospěšné aktivity nadace částkou 466 364 korun.

Dalším významným zdrojem financí pro nadaci je charitativní akce „Dobrá rána pomáhá“, kterou Raiffeisenbank pořádá již několik let v rámci svých golfových a tenisových tour.

Díky tomuto projektu mohou účastníci svým vynikajícím sportovním výkonem ovlivnit konečnou výši finančního daru banky na dobročinné účely. Ačkoliv se v roce 2020 kvůli covidové situaci pořádání těchto akcí výrazně omezilo, banka i tak přispěla částkou 550 tisíc korun.

„Raiffeisenbank je klíčovým partnerem Dobrého anděla od jeho založení. Pomoc probíhá na mnoha úrovních – od platebního styku, přes komunikaci s veřejností až po, a to především, pomoc stovek Dobrých andělů – pracovníků banky. Moc si toho vážíme,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.Vydáno: 15.únor 2021, v Banky, CSR.
Zdroj: Pavel Machajdík