Direct spouští nové připojištění na covid-19

Od 1. června se mohou lidé u Direct pojišťovny připojistit na covid-19. Pojištění se týká situací, kdy se nakazí v zahraničí nebo když budou muset do karantény.

S nastupujícím obdobím dovolených spouští Direct pojišťovna upravené cestovní pojištění. Velkou změnou od 1. června je možnost připojistit se proti nemoci
covid-19. „Připojištění se týká situací, kdy člověk v zahraničí covidem onemocní nebo mu bude nařízená karanténa,“ vysvětluje mluvčí pojišťovny Nela Maťašeje.

Ostatní pojišťovny na trhu buď možnost pojištění proti covidu nenabízejí nebo se pojištění netýká karantény, případně je pojištění automatickou součástí cestovka. „U nás si mohou klienti vybrat, jestli připojištění potřebují, nebo ne. Například lidé s očkováním si nemusejí toto riziko vůbec sjednávat, a díky tomu nemusejí platit za něco, co nechtějí,“ upozorňuje Maťašeje.

Jen za 20 korun za den

Připojištění stojí 20 korun za den a při onemocnění covidem-19 v zahraničí zaplatí případné léky, lékařské ošetření, hospitalizaci, převoz nebo repatriaci do limitu
3 miliony korun. „Při nařízené karanténě pojištění zaplatí náklady na pobyt v hotelu nebo podobném zařízení do limitu 3 000 korun na den po dobu maximálně 14 dnů,“ popisuje Maťašeje.

Pojištění si může každý sjednat pro země Evropské unie, Island, Lichtenštejnko, Norsko, Švýcarsko a Velkou Británii.

 

 Vydáno: 1.červen 2021, v Informace z trhu, Pojištění.
Zdroj: Petra Hanzlová