Čepro vyhrálo tendr České pošty

Dodávky motorových paliv na šest let pro Českou poštu vysoutěžilo v tendru o hodnotě 475 milionů korun Čepro. Dosavadní smlouva pošty s Čeprem platila jen na tři roky a měla hodnotu 225 milionů korun, píše deník E 15.

„Česká pošta uzavřela smlouvu o dodávkách pohonných hmot a správě určených čerpacích stanic se společností Čepro 20. srpna. Nejvíce pohonných hmot se spotřebuje v rámci přepravy a doručování listovních a balíkových zásilek,“ řekl deníku E15 mluvčí České pošty Ivo Vysoudil.

Celkem státní podnik používá přes 5,5 tisíce automobilů, přepravní špičku zažívá každoročně v prosinci – týden před loňskými Vánoci poštovní sítí procházelo více než čtyři sta tisíc balíků za den. Hodnotícím kritériem veřejné zakázky byla jen zvýhodnění v dolarech na tunu motorové nafty.

„Tato hodnota se používá pro výpočet jednotkové ceny paliva dle vzorce uvedeného ve smlouvě, a to s týdenní platností. Všeobecně lze konstatovat, že tímto způsobem výpočtu ceny paliva dochází k úspoře v desítkách haléřů na litr oproti průměrným cenám v Česku,“ doplnil Vysoudil. Čepro bude dodávat motorovou naftu a benzin do čerpacích stanic pošty v objektech v pražských Malešicích a v Pardubicích.

Součástí kontraktu je také bezplatná správa a užívání těchto stanic Čeprem.

 Vydáno: 5.září 2019, v Logistika, Zakázky.
Zdroj: E15