Carsharing HoppyGo jde na Slovensko a do Polska

Služba sdílení automobilů HoppyGo, vyvinutá a provozovaná inovačním centrem ŠKODA AUTO DigiLab, vstupuje po České republice i na slovenský a polský trh. Na Slovensku je služba k dispozici v Bratislavě a okolí. V Polsku zastává s konceptem platformy peer-topeer roli průkopníka a už teď funguje ve všech větších městech.

V obou zemích plánuje pokrýt celé území. Platforma HoppyGo dosáhla v České republice meziročně dosud nejlepších výsledků. Zájem o zápůjčku aut vzrostl vloni o rekordních 81 %, průměrná délka pronájmu vozidla se prodloužila na 4,2 dne a zvýšil se i počet registrovaných
uživatelů, který přesáhl hranici 100 tisíc. Rekordní čísla zaznamenali také pronajímatelé, kteří v úhrnu utržili přes 15
milionů korun.

Vzhledem k dlouhodobě rostoucímu zájmu v České republice se ŠKODA AUTO DigiLab rozhodl platformu HoppyGo rozšířit také na zahraničních trzích.

Šéfka DigiLabu Jarmila Plachá

Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab, uvádí:

„Rozšíření námi vybudované platformy pro sdílení vozů HoppyGo na blízké zahraniční trhy, kde má ŠKODA AUTO významnou tržní pozici, je logickým krokem v rámci naší růstové strategie. Cílem je poskytnout přes naši platformu co nejširší veřejnosti možnost jednoduchého a dostupného přístupu k mobilitě a zároveň nabídnout majitelům aut příležitost získat příjem díky pronájmu svého vozu.”

Například v Polsku se již v pilotní fázi projektu zaregistrovalo přes 5 000 uživatelů, kteří si mohou vybírat z téměř tisícovky automobilů.

Službu HoppyGo mohou v České republice, na Slovensku i v Polsku zájemci využít zcela digitálně prostřednictvím mobilní, nebo webové aplikace. Zároveň je poskytována pouze ověřeným uživatelům a v ceně každé zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění. P2P platforma pro sdílení vozů je v obou zemích k dispozici také pro B2B segment.

Registrovat se mohou společnosti, které nemají plné využití pro vlastní firemní flotilu a sdílením aut tak mohou získat nový zdroj příjmu a zároveň snížit provozní náklady. Prostřednictvím HoppyGo si firmy mohou auto zapůjčit také pro účely vlastního podnikání ve speciální sekci vozů s odpočtem DPH.

HoppyGo je otevřená platforma pro sdílení aut, spadající mezi inovační projekty mobility ŠKODA AUTO DigiLab, která je založená na konceptu peer-to-peer. Díky mobilní aplikaci si uživatelé HoppyGo mohou snadno, rychle a jednoduše pronajmout auto pro jakoukoliv příležitost přímo od majitelů ve svém okolí, ať už na jeden den, víkend, týdenní výlet atp. Stejně tak HoppyGo umožňuje majitelům bezpečně pronajmout svůj vůz pouze ověřeným uživatelům.

Vše lze uskutečnit rychle, bez nutnosti složitého papírování prostřednictvím aplikace z pohodlí domova a v ceně každé zápůjčky je zároveň vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

HoppyGo zahájilo svou činnost v Praze. Od roku 2017 má více než 100 000 registrovaných uživatelů a 1 400 pronajímatelů aut, která jsou okamžitě k dispozici k zapůjčení. Toto číslo se mění dle nabídky a poptávky.

S aplikací HoppyGo si uživatelé na českém trhu mohou vybrat z více než 2 300 nejrůznějších vozů.

ŠKODA AUTO DigiLab stojí za více než 40 inovativními projekty nové generace, které se zaměřují především inteligentní mobilitu s přidanou hodnotou pro zákazníka a přispívají k digitální transformaci celé firmy. MeziVydáno: 19.květen 2021, v Carsharing, Investice.
Zdroj: Škoda DigiLab