Air Bank: roste obliba mobilního bankovnictví

Měsíčně se do mobilního bankovnictví Air Bank přihlásí více než půl milionu unikátních klientů. Aplikace My Air už totiž dávno není jen prostředek na kontrolu zůstatku nebo poslání platby, ale rozsahem funkcí se stala zcela plnohodnotným způsobem ovládání bankovního účtu.

Oproti internetovému bankovnictví má aplikace navíc výhodu v podobě bezpečnostní funkce, která je využívána u potvrzování nejrůznějších bankovních operací včetně bezpečného potvrzování plateb kartou na internetu. Jen za poslední rok vzrostl počet uživatelů aplikace My Air o 30 % a celkově ji mají už téměř tři čtvrtiny našich klientů. Mnoho z nich svůj účet ovládá už jen přes aplikaci.

I proto prakticky každý měsíc do aplikace My Air přidáváme další větší či menší vylepšení. V textu úplně dole posílám souhrn těch větších novinek, které v aplikaci přibyly od začátku letošního roku. Nebo si je můžete přečíst na našem webu https://www.airbank.cz/novinky/ctvrtletni-opacko-novinek-v-aplikaci-my-air/

Takovým naším interním černým koněm co se týká očekáváného zájmu klientů,  je možnost stažení výpisu k účtu přímo v mobilu. Z našeho pravidelného testování, podle kterého vybíráme, jaké nové funkce máme do aplikace pro klienty připravovat, se právě výpis v mobilu umístil mezi top požadovanými funkcemi.

“Pro mě osobně je to zajímavé, protože já z uvedených novinek ocením hlavně SEPA platby v mobilu. A to ve chvíli, kdy budeme moct vyrazit po Evropě bez omezení na dovolenou autem. Obvykle mě pak doma totiž čekají pokuty za překročení rychlosti v zahraničí, které je právě třeba platit přes SEPA (zahraniční platba v eurech). Dokonce se mi už jednou stalo, že jsme si půjčili na Sicílii auto na týden za cenu  jednou tak nižší, než pak činil součet obdržených pokut. Tím řidičem, který pokuty „vytváří“, sice nejsem přímo já, ale mám na starosti tu „bankovní“ část. Proto se mi SEPA platby v mobilu budou nyní zadávat aspoň pohodlněji”, říká Jana Pokorná, tisková mluvčí Air Bank.Vydáno: 27.duben 2021, v Banky, Informace z trhu.
Zdroj: Jana Pokorná