Spread the love

Ke svým bankovním účtům se minulý týden nemohli připojit někteří klienti Moneta Banky. Problémy byly způsobeny technickými problémy během aktualizace. Novinkám to v úterý potvrdila mluvčí Monety Lucie Leixnerová.

„Vážení klienti, omlouváme se, ale v současné době evidujeme technickou chybu v internetové bance a Smart bance. Na odstranění chyby intenzivně pracujeme. Děkujeme za pochopení,“ hlásila ještě v pondělí ráno infolinka operátora.

Leixnerová na dotaz Novinek uvedla, že výpadek nebyl plošný a dotkl se pouze některých zákazníků. „Problémy byly způsobeny aktualizací síťové konfigurace, tato změna se ale bohužel korektně nepropsala k operátorům,“ vysvětlila mluvčí Monety.

Řešení nastalé situace si vyžádalo součinnost operátorů. „I když příčina výpadku internetového bankovnictví nebyla způsobena zásahem na naší straně, řešení si vyžádalo naši bezprostřední spolupráci, kterou jsme ochotně a plně zajistili,“ uvedla pro Novinky mluvčí O2 Veronika Zachariášová.

Právě nutnost spolupráce s operátory byl podle Leixnerové hlavní důvod, proč se někteří klienti mohli připojit a jiní ne. Ve špičce se nicméně výpadek podle ní dotkl zhruba 30 % uživatelů, což s ohledem na velikost banky odpovídá statisícům lidí.

Leixnerová upřesnila, že technici situaci vyřešili v úterý okolo 10:30. S ohledem na stížnosti prvních uživatelů tedy problémy trvaly zhruba 12 hodin.

Zdroj: novinky.cz

By admin

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *