Vladimír Hořejší
Spread the love

Banka CREDITAS získala od sedmi členů, kteří vlastní největší družstevní podíly, více než 50% podíl v NEY spořitelním družstvu. Transakci již schválila i Česká národní banka.

Ney bude nově fungovat jako dceřiná společnost Banky CREDITAS. Podmínky transakce banka nezveřejnila. 

„Banka CREDITAS má ambice neustále růst, před dvěma lety do svého portfolia zařadila Max banku, letos se rozrosteme o spořitelní družstvo NEY. Koupě NEY je plně v souladu s naší strategií. Obchodní modely Banky CREDITAS i NEY spořitelního družstva se vhodně doplňují a může tak dojít k dalšímu rozvoji služeb pro klienty,“ říká předseda představenstva Banky CREDITAS Vladimír Hořejší.

Spořitelní družstvo NEY je tradiční finanční institucí, která letos slaví 24 let na trhu a má přes 3 600 členů. Zaměřuje se na klienty z řad občanů, živnostníků i firem. Vlajkovou lodí produktového portfolia jsou firemní úvěry pro malé a střední podnikatele a pojištěný termínovaný vklad s výhodným zhodnocením. Kapitál překročil půl miliardy Kč, zisk za rok 2023 přesáhl 34 milionů Kč, bilanční suma je přes tři miliardy korun.

„Spojení s Bankou CREDITAS je pro NEY spořitelní družstvo potvrzením správně nastavené dlouhodobé strategie postavené na úzké spolupráci s klienty. Výsledky, které jsme za poslední tři roky dosáhli, jsou toho důkazem. Věříme, že ve spolupráci se skupinou CREDITAS je před námi prostor pro další růst na poli financování malých a středních podniků,“ uvedl předseda spořitelního družstva NEY Lukáš Hartl.

Banka CREDITAS patří mezi středně velké banky, aktuálně má přes 200 tisíc klientů, bilanční sumu přes 130 miliard korun a vloni si připsala čistý zisk více než 1,1 miliardy korun.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *