GEFCO pomáhá obnově lesa po kalamitě

Zaměstnanci divize Forwarding GEFCO Slovakia obnovují lesy po kalamitě. V rámci svých CSR aktivit vysadil osmičlenný tým během květnového dne celkem 1 000 mladých stromků v lokalitě Malých Karpat.

„Iniciativa vzešla od našich lidí. Oslovili jsme tedy lesníky z Lesní správy Pezinok, kteří naši nabídku přijali, instruovali nás a přichystali stromky k výsadbě,“ komentuje originální formu dobrovolnictví Ladislav Balogh, Forwarding Manager logistické společnosti GEFCO.

Lesy SR, Lesní správa Pezinok, dobrovolníkům naopak připravila občerstvení v podobě guláše a účastníci akce obdrželi i malý dárek. „Týmu se aktivita líbila. Stromků bychom zvládli vysadit i více, ale již nebyly připravené,“ doplňuje Ladislav Balogh. První GEFCO-les se tedy pravděpodobně rozroste již příští rok, kdy by logistická firma ráda akci zopakovala a zapojila do ní co nejvíc zaměstnanců.

Dobrovolnictví a společenská odpovědnost jsou přitom široce podporovány v rámci celé Skupiny GEFCO. Ta letos informovala také o založení svého prvního nadačního fondu s názvem GEFCARES, který společnost založila s cílem poskytnout lidskou, finanční i materiální podporu vybraným charitativním organizacím.Vydáno: 3.červen 2019, v Dodavatelé, Logistika.
Zdroj: Martina Beranová